Uluslararası fuarlar, döviz sınavı veren Türk ekonomisine umut olacak!

Aytemur; “Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı uluslararası fuarlar, ekonomimizin içinde bulunduğu süreçten daha da güçlenerek çıkması için önemli dış ticaret fırsatları sunuyor.”

Aytemur; “Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı uluslararası fuarlar, ekonomimizin içinde bulunduğu süreçten daha da güçlenerek çıkması için önemli dış ticaret fırsatları sunuyor.”

Dünya genelinde 15 ülkede 130’un üzerinde fuar ve konferans etkinliği gerçekleştiren Londra merkezli Tarsus Group, 2011 yılında İFO Fuarcılık’ı satın alarak girdiği Türkiye pazarında, şu anda züccaciye, asansör, geri dönüşüm ve çevre teknolojileri, endüstriyel reklam ve dijital baskı, eğitim, güvenlik, yapı ve peyzaj sektörlerinde 9 ayrı uluslararası fuar düzenliyor. İç piyasaların daraldığı dönemlerde fuarların umut kaynağı olduğunu söyleyen Tarsus Türkiye Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, “Fuarlarla birlikte iç piyasalar canlanırken, dışarıda da yeni pazar kanalları açılıyor. Yeni ihracat kanalları da beraberinde yeni iş fırsatları getiriyor. Dolayısıyla uluslararası fuar organizasyonları Türk ekonomisi için sürdürülebilir döviz girdisinin anahtarı” dedi.

13 Eylül’deki Uluslararası ZUCHEX 2018, geçen yıl 4,2 milyar dolar ihracat gerçekleştiren züccaciye sektörünü buluşturacak!

“Örneğin Eylül ayında düzenleyeceğimiz Uluslararası ZUCHEX 2018, son 10 yılda ihracatını yüzde 82 artırarak, dünya genelinde 206 ülkeye ürün satışı başarısına imza atan ve sadece 2017’de 4,2 milyar dolar ihracat gerçekleştiren züccaciye sektörünü İstanbul’da buluşturacak.” diyen Aytemur, yine Eylül’deki Uluslararası SIGN İstanbul fuarının da pek çok dünya devi markanın üretim üssü haline gelen Türkiye’deki dijital baskı ve endüstriyel reklam sektörüne, milyonlarca dolarlık girdi sağlayacağını söyledi.

Yerli üretici için her fuar ayrı bir fırsat!

Özellikle ihracat yapmak ve var olan dış ticaretini yeni pazarlara taşımak isteyen yerli üreticiler için uluslararası fuarların çok önemli birer fırsat olduğunun altını çizen Aytemur, Tarsus Türkiye olarak gerçekleştirdikleri tüm organizasyonların, düzenlendiği her yıl, milyonlarca dolarlık ticaret anlaşmasına, makine satışına ve yeni işbirliğine ev sahipliği yaptığını söyledi.